Megjelent a Vigilia augusztusi száma

Previous Next
Legújabb számunk élén Várszegi Asztrik ny. pannonhalmi főapát „Az egyház útja az emberekhez – és az út akadályai” című írása olvasható, majd tematikus összeállítás helyett ezúttal teológiai, egyház- és kultúrtörténeti tanulmányok sora: Tamás D. Ignác OSB: „»Tedd tágassá sátradban a helyet«. Egy szinodális egyház ekkléziológiai körvonalai”, Halmágyi Miklós: „Kortárs szentek: István király és Henrik római császár hagiográfiai párhuzamai”, Nemes Gábor: „Az 1526. évi mohácsi csata és a pápaság”, Kádár Zsófia: „Az osztrák jezsuita rendtartomány 1773-ig – Az intézményrendszer dinamikája” Lukácsi Margit: „»Őrizet alá vettem számat« – a bakonybéli Csendes Szűz ikonja, Regina Elsner: „Az egyházak és a háború. A hagyományos minták megkérdőjeleződése”.
A szépirodalmi részben Gál Csaba, Győri László, Juhász Anikó, Kemény István és Szentirmai Mária versei szerepelnek, valamint a közelmúltban elhunyt Sánta Balázs költeményei, amelyekhez Sánta Beáta írt „Létre-hívó. Ki volt, ki legyen Sánta Balázs, a költő?” címmel bevezetést.
A Kortárs vers kortárs szemmel rovatban Száz Pál Borbély Szilárd „Végső Dolgok” című alciklusát, Csehy Zoltán pedig Nádasdy Ádám „A Trabant a híd felől” című versét elemzi. A Mai meditációkban Radics Viktória naplófeljegyzései olvashatók „Távolodás és közeledés” címmel. A Szép/Művészetben Körösvölgyi Zoltán „Eltűnik, felbukkan. Bill Viola (1951–2024)” és Prohászka László „Grantner Jenő egyházművészeti alkotásai” című írása szerepel.
A Kritika rovatban Hetényi Zsuzsa ismerteti Szerhij Zsadan „Diákotthon” című regényét. A Szemle rovatban Boethius „Tanítás a zenéről (De institutione musica)” és Makoto Fujimura „Művészet és hit. Az alkotás teológiája” című könyvéről találnak recenziókat.
Honlapunkon részletek olvashatók a legújabb szám néhány írásából.
(Folyóiratunkra előfizethetnek a honlapunkon, ahol az egyes számokat is megvásárolhatják:

Design by PrioriWeb

Copyright @2019 Vigilia Kiadó. Minden jog fenntartva.

Keresés